KONICA MINOLTA – TONERY DO DRUKAREK I KOPIAREK

 

TONERY DO DRUKARKI MINOLTA CZARNE   TONERY DO DRUKAREK KONIKA MINOLTA KOLOROWE

 

Konica Minolta – japońska firma z ogromna tradycją oferująca rozwiązania do druku, a także urządzeń pomiarowych oraz sprzętu medycznego do obrazowania graficznego.

Firma Konica powstała w roku 1873, a w 1928 r. została założona firma Minolta. Firma wprowadziła pierwszą kopiarkę na rynek pod nazwą CopyMaster  w 1960r.  W roku 1999 nastąpiło przejęcie producenta drukarek QMS. W roku 2000 została utworzona Konica Minolta Supplies Manufacturing Co., Ltd., joint venture do produkcji tonerów polimeryzowanych. W 2004 r. producent wprowadza na rynek model “bizhub C350”, pierwszej kolorowej drukarki typu MFP i nowej linii produktów dla biur pod marką “bizhub”. W 2009 jest premiera technologii tonera high chroma zastosowanego w urządzeniu bizhub PRO C65hc. 

Segmenty sprzedaży producenta to głównie wysokowydajne kopiarki i drukarki.

Urządzenia dla biura: drukarki laserowe monochromatyczne i kolorowe – seria Pagepro oraz Magicolor.

Urządzenia wielofunkcyjne (kopiarka lub drukarka lub skaner lub faks) monochromatyczne i kolorowe – bizhub Systemy produkcyjne – monochromatyczne i kolorowe – bizhub PRO oraz PRESS.

Producent drukarek, kopiarek i tonerów od samego początku stawia na nowoczesne technologicznie rozwiązania oraz na aspekt ochrony środowiska.

Ekologiczny Toner Simitri

Toner Simitri wytwarzany jest według nowej technologii produkcji. Już na etapie wczesnych prac badawczych założono, że będzie on jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Podczas procesu produkcji, udało się aż o jedną trzecią ograniczyć emisję do atmosfery dwutlenku węgla, tlenków azotu i siarki. A to wszystko dzięki wykorzystaniu biomasy, materiału pochodzenia roślinnego, który stanowi prawie 10 proc. składu Simitri. Dzięki takiemu rozwiązaniu, producentowi udało się także znacznie obniżyć emisję zanieczyszczeń podczas utylizacji tonera tym samym chroniąc środowisko. Obecnie produkowana jest już trzecia generacja tonerów – Simitri HD+. Pierwszym urządzeniem w jakim je zastosowano jest system produkcyjny bizhub Press C8000. Simitri HD+ charakteryzuje się ultra-cienkowarstwową strukturą powłoki rdzenia oraz jednorodnym kształtem i zawartością wosku. Dzięki temu możliwe jest utrwalanie obrazu w niskiej temperaturze. Pozwala to zmniejszyć ilość zużywanej energii elektrycznej podczas kopiowania nawet o 20%. Obrazy drukowane z użyciem Simitri HD+ są odporne na trudne warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, a ich wygląd jest zbliżony do wydruku offsetowego. Toner Simitri HD + może być używany do drukowania materiałów graficznych mających kontakt z żywnością np. etykiet spożywczych.

 

Wyświetlanie 1–36 z 90 wyników