XEROX CORPORATION

TONERY DO DRUKAREK XEROX CZARNE   TONERY DO DRUKAREK XEROX KOLOROWE  TUSZE DO DRUKAREK XEROX

Amerykańska firma, jedna z największych na świecie w obszarze druku o outsourcingu druku, zarządzania drukiem.  Xerox or Fuji Xerox, przeznaczają rocznie ponad 1,5 mld USD na rozwój oraz badania.

Korporacja została założona w 1906 roku jako Haloid Photographic Company. Od roku 1958 już pod nazwą Haloid Xerox Company, a od 1961 oficjalnie jako Xerox Corporation.

Xerox był pierwszą firmą, która opracowała i wprowadziła na rynek fotokopiarki (1959). Kolejny rozwój to otworzenie ośrodka badawczego Xerox PARC w Palo Alto w Kalifornii, w którym powstała m.in. pierwsza drukarka laserowa.

Xerox wytwarza wyposażenie komputerowe dla wielu różnych branż m.in. dla przemysłu lotniczego czy zbrojeniowego, a także dla kosmonautyki. 

Spółka jest notowana Giełdzie Nowojorskiej (NYSE).

Badawcza firma IDC uznała firmę Xerox liderem usług zarządzania drukiem za rok 2011 r. oraz liderem rynku urządzeń wielofunkcyjnych za rok 2012 r.

Xerox Polska jest czołowym dostawcą urządzeń drukujących – drukarek, kopiarek dla biura jak i instytucji publicznych.  W ofercie są produkty i usługi z zakresu obsługi dokumentów, oprogramowania i tonerów.

Wyświetlanie 1–36 z 187 wyników