Drukarki

Problemy z tonerem po aktualizacji drukarki

toner do drukarki

W ostatnim czasie na rynku związanym z elektroniką pojawiają się drukarki, które posiadają opcję automatycznego pobierania aktualizacji oprogramowania. Dla wielu użytkowników tego typu urządzeń jest to dość spory problem, ponieważ prowadzi on często do blokowania możliwości korzystania z tańszych zamienników tuszy oraz tonerów. Powodem tego stanu rzeczy jest głównie to, iż producenci owych urządzeń chcą zapobiec niekorzystaniu przez klientów z oryginalnych tonerów, których cena zwykle przekracza kwotę samej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Oczywiście jest to czynnik, przez który producent oryginalnego tonera po prostu nie zarabia na ich sprzedaży.

Kolejnym problemem, z jakim możemy spotkać się ze strony drukarki po aktualizacji jej oprogramowania, jest też błąd pojawiający się nawet, w momencie gdy zużyty toner wymienimy na oryginalny tusz pochodzący z innej drukarki tego typu. Tutaj powód występowania błędu może być związany z tym, iż nowoczesne drukarki przypisują kartridż do danego urządzenia i inny tego rodzaju produkt nie zostanie przez nią wykryty bądź też pojawi się informacja o umieszczeniu w drukarce uszkodzonego tonera. Problemy te dotyczą zarówno drukarek laserowych, jak i tych najczęściej przez nas stosowanych, czyli drukarek atramentowych.

Jak poradzić sobie z problemami po aktualizacji drukarki?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, głównym powodem dotyczącym błędów związanych z tonerami w drukarkach jest aktualizacja tych urządzeń. Najłatwiejszym oraz najbardziej oczywistym rozwiązaniem w takim przypadku jest zatem wyłączenie owej opcji w jej ustawieniach. Często w tego rodzaju sytuacjach może nam pomóc również reset pamięci wewnętrznej naszej drukarki. Czasem problemem okazje się być nie tyle aktualizacja urządzenia ile nieprawidłowe włożenie tonera. Warto więc sprawdzać pod tym kątem urządzenie. Jeżeli natomiast nie bardzo chcemy ingerować w ustawienia drukarki po każdorazowej aktualizacji bądź też po prostu się na tym nie znamy, to nie pozostaje nam wówczas nic innego jak skorzystać z pomocy producenta zamienników.