Informacje

Drukarka w czasach pandemii

Drukarka w czasach pandemii - jaką drukarkę wybrać?

Drukarka w czasach pandemii – jaką drukarkę wybrać?

Pandemia, w której przyszło nam obecnie żyć staje się coraz bardziej odczuwalna –  obowiązek przebywania w domu, nakaz noszenia maseczek, ogromne kolejki w sklepach czy brak wiedzy na temat końca pandemii to tylko niektóre z utrudnień, które nam doskwierają. W znacznie trudniejszej sytuacji znajdują się nie tylko mali i więksi przedsiębiorcy ze względu na nieciekawą sytuację gospodarczą kraju, ale także osoby, które są zmuszone do pracy zdalnej, a przede wszystkim uczniowie i studenci uczący się w domu. Jak wiadomo, do efektywnej pracy potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Godziny pracy nad projektami i zadaniami wymagają od pracownika czy ucznia zazwyczaj nie tylko odpowiedniego komputera, ale również drukarki, a najlepiej urządzenia wielofunkcyjnego, które pozwoli na szybką i profesjonalną pracę, drukowanie wielu różnych dokumentów, faktur czy prac.

Po pierwsze, home office…

Kiedy zaczynamy pracę zdalną nagle okazuje się, że nie tylko będzie potrzebny komputer idealny do pracy biurowej, ale także mnóstwo urządzeń, które mamy na co dzień w biurze – kopiarki, skanery i faks, a na które nie mamy miejsca w domu. W związku z tym pojawia się problem, które z urządzeń będzie najlepszym rozwiązaniem za stosunkową niewielką cenę i niskimi kosztami materiałów eksploatacyjnych. Ważne, aby móc wybrać najlepsze rozwiązanie dla nowego miejsca pracy.

Dostosowanie technologii druku do naszych potrzeb

Brzmi nieco enigmatycznie, ale jest niezwykle istotne. Nim dokonamy wyboru zakupu drukarki do naszego domowego biura warto zwrócić uwagę na charakter naszej pracy i ilość drukowanych dokumentów. Jeśli drukujemy dużo i często to możemy wybrać zarówno drukarkę laserową, gdyż zaoszczędzimy na kosztach druku, jak i zdecydować się na na zakup drukarki atramentowej gdyż nie będzie nam groziło zaschnięcie atramentu w dyszach głowicy drukującej.

Nieco trudniejszy wybór będzie w momencie kiedy drukujemy jedynie kilka kartek w miesiącu. W przypadku drukarki atramentowej przy sporadycznym druku aby utrzymać nasze urządzenie w sprawności będziemy zobligowani do jego regularnego czyszczenia. Używa się do tego specjalnego narzędzia w menu drukarki, co skutkuje większym zużyciem naszych tuszów i tym samym powoduje zwiększone koszty. Z drugiej strony dużym plusem drukarki atramentowej jest możliwość druku pięknych kolorowych obrazów, a zdjęcia na papierze foto niczym się nie różnią od tych zrobionych w specjalistycznych foto-labach.

Pamiętajmy przed wyborem drukarki

Przed wyborem drukarki trzeba oczywiście zwrócić uwagę, jaka jest samej drukarki, ale przede wszystkim ocenić i porównać wydajność i cenę tuszów lub tonerów do drukarki oraz czy są dostępne alternatywne zamienniki. Idealna drukarka przeznaczona do pracy zdalnej powinna zawierać cztery cechy: niewielki rozmiar, wielofunkcyjność, niska cena i wydajność. Myślicie, że to niemożliwe aby znaleźć drukarkę, która spełnia te wszystkie warunki? To prawda, że nikt nie jest idealny… a wybór nie jest oczywisty.

Jeśli tania drukarka atramentowa..

Jedną z najtańszych w zakupie drukarek na rynku do domowego biura jest model drukarki HP DeskJet 2620, który wyposażony jest w skaner 1200×1200 dpi, podajnik do 60 stron oraz co jest niezwykłym atutem wbudowany moduł WI-FI, który pozwala na zdalną pracę z urządzeniem bez konieczności kabli USB. Do drukarki pasują tusze oryginalne HP 304 oraz dostępne są tańsze i wydajne tusze zamienne różnych marek. Drugą propozycją innego producenta jest model Canon PIXMA TS3150. Podobnie jak model HP ta drukarka ma wbudowany moduł Wi-Fi, skaner 1200x600dpi oraz osobne kartridże (głowice drukujące) PG-545 oraz CL-546. Oferowane są także zamienniki o zwiększonej pojemności w wersji XL. Urządzeniem, które również jest dedykowane dla domowego biura jest drukarka firmy Canon Maxify MB2150 zawierająca oprócz funkcji drukarki, kopiarki i skanera, także faks. Jest to szybkie, wydajne i stosunkowo niewielkie urządzenie, które pozwala na bezpośrednie drukowanie z urządzeń przenośnych. Z naszymi tuszami serii PGI-1500 XL do tego typu drukarki jest możliwość wydruku do 1200 stron czarno-białych i 900 kolorowych.

Jeśli drukarka laserowa..

Modelem, który sprosta waszym oczekiwaniom jest drukarka Brother DCP-1510E. To kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko drukuje, ale również skanuje i kopiuje idealnie sprawdzi się w waszej niewielkiej domowej przestrzeni. Ze względu na brak wentylatora urządzenie pracuje o wiele ciszej, w związku z tym drukowanie nie zakłóca pracy, a co ważne jest kompatybilny z tonerami TN-1030, które dają możliwość wydruku na 1000 stron. Zatem, przy wielogodzinnej pracy z domu warto zastanowić się nad kupnem niedrogiego, leczy wydajnego urządzenia, które posłuży Wam na długi okres czasu.

Opisaliśmy tylko wybrane modele drukarek, inne modele, które świetnie sprawdzą się w pracy zdalnej to: Brother HL-1223WE, czy HP LaserJet Pro M28.

Warto zwrócić uwagę na niedrogą drukarkę laserową kolorową marki Samsung SL-C430W . Do tego modelu są dostępne oryginalne tonery i tańsze zamienniki.

Entliczek pentliczek… – a jaka drukarka dla uczniów?

No właśnie, a co z dziećmi? W tej trudnej sytuacji uczniowie również  mają obowiązek w uczestniczeniu w zajęciach szkolnych, ale z domu. Często oznacza to nie tylko branie udziału w zajęciach zdalnych i odsyłanie zadań drogą mailową, ale również skanowanie czy kserowanie podręczników kolegom, którzy nie mają dostępu do nowych książek. Taka drukarka przyda się również rodzicom spędzającym  czas ze swoimi pociechami w wieku przedszkolnym – Internet jest pełen fantazyjnych kolorowanek, rebusów i plansz, które uatrakcyjnią dzień Twojemu dziecku – jest tylko jedno „ale”: trzeba je wydrukować. Najlepiej w wypadku pracy zdalnej dzieci sprawdzą się drukarki atramentowe, ponieważ zapewniają one wysoką rozdzielczość druku,  a w przypadku kiedy uczniowie i dzieci drukują dużo kolorowych obrazków i projektów taka drukarka będzie idealnym rozwiązaniem. Co więcej, powinna posiadać funkcję kopiarki i skanera – bardzo często uczniowie skanują czy kopiują strony książek, podręczników czy ćwiczeń, dlatego funkcje te okazują się arcypotrzebne. Dodatkowo, dobrze aby drukarka była łatwa w obsłudze – intuicyjna obsługa pozwoli dziecku samemu korzystać z zakupionego urządzenia. Wymagania, o których wspomnieliśmy spełnia urządzenie wielofunkcyjne marki HP DeskJet Ink Advantage 3700. Drukarka zajmuje mało miejsca, zatem możliwości zagospodarowania przestrzeni jest wiele, ponadto posiada funkcję kopiarki i skanera, zapewnia wydruk w dużej rozdzielczości i żywych barwach, ale także można sterować nią zdalnie za pomocą aplikacji HP Smart App. Wspomniana drukarka jest kompatybilna z naszymi tuszami HP 652 co pozwala zredukować koszty druku.

Inne polecane przez nas drukarki dla uczniów: Canon PIXMA TS6351

Zakup taniej, dobrej drukarki do domu i biura z dostępnymi materiałami eksploatacyjnymi wielu producentów to doskonały wybór do pracy w biurze czy w systemie home office.