Ważne

Drukarka dla małej lub dużej firmy

Drukarka dla firmy

Jesteś właścicielem małej lub dużej firmy? Ta drukarka jest właśnie dla Ciebie!

Prowadzenie firmy pomimo wielu zalet należy do niełatwych zadań – wiąże się nie tylko z wzięciem na siebie odpowiedzialności zarówno za odpowiedni komfort pracowników, jak i zadowolenie klientów, ale także, odpowiedzialności finansowej. Stąd też, niezależnie od tego czy jesteś małym czy dużym przedsiębiorcą nie ominie Cię coś, co potocznie nazywamy niekończącą się papierologią: sporządzanie faktur, umów, zestawień, kontraktów – a to wszystko, najczęściej, w formie papierowej. W związku z takim natłokiem pisemnych obowiązków niemożliwym jest zapisywanie wszystkich informacji odręcznie. Wobec tego od wielu lat niezastąpionym narzędziem niezbędnym pracownikom i pracodawcom w biurze jest drukarka.

Rozmiar ma znaczenie, czyli jaka drukarka będzie dla Ciebie odpowiednia?

Szybka, wydajna, funkcjonalna i niedroga – taka powinna być drukarka idealna, którą umieścisz w swoim biurze. Ale, ale! Rynek przepełniony jest różnego rodzaju drukarkami, które w teorii spełniałyby wszystkie wymienione warunki, natomiast już krótki czas użytkowania pozwala stwierdzić czy rzeczywiście taka drukarka jest dopasowana do charakteru pracy. Podstawą podczas zakupu drukarki do biura jest zadanie sobie pytań pomocniczych będących nieopisaną pomocą w wyborze, mianowicie:

1. Jakiego rodzaju przedsiębiorstwo prowadzę (dużej, średniej, małej wielkości)?

2. Ile materiałów miesięcznie drukuje?

3. Jakiego rodzaju materiały drukuje najczęściej i w jakim formacie?

4. Czy oprócz drukarki niezbędne mi są także inne urządzenia jak skaner czy kopiarka?

5. Ile mogę przeznaczyć zarówno na samo urządzenie, jak i na koszty utrzymania? – taki wywiad z pewnością zredukuje wątpliwości, a my postaramy się je zupełnie zniwelować.

Tradycja versus novum – drukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarki atramentowe i laserowe różnią się prawie pod każdym względem, dlatego warto upewnić się co do trafności wyboru przed zakupem. Warto w tym miejscu przypomnieć, że drukarka atramentowa do drukowania używa tuszu, natomiast drukarka laserowa posługuje się tonerem, który zostaje utrwalany za pomocą światła lasera. Jednak to nie wszystkie różnice jakie dzielą oba rodzaje drukarek. Drukarki atramentowe zazwyczaj są tańsze niż drukarki laserowe, proponują wysoką jakość druku, a nawet najtańsze modele tego rodzaju drukarek oferują możliwość drukowania w kolorze. Z drugiej strony natomiast mają wyższe koszty eksploatacji i drukują dłużej w porównaniu do drukarek laserowych. Podczas zakupu drukarek laserowych trzeba być przygotowanym na większe wydatki na początku, później zaś na większą oszczędność, ponieważ koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe niż w przypadku drukarek atramentowych, ale także szybkość druku. Wadą tego rodzaju drukarek jest słabsza jakość druku w przypadku tańszych modeli. Wobec tego, kiedy kupić drukarkę atramentową, a kiedy – laserową?

Drukarka atramentowa sprawdzi się:

  • kiedy prowadzisz jednoosobową działalność lub małą firmę;
  • w przypadku niewielkiej ilości drukowanych stron;
  • gdy mamy home office;
  • do druku domowego;
  • jeśli drukujesz materiały wymagające wysokiej jakości wydruku

Polecane modele: Epson L805, Canon Pixma iP7250, Canon PIXMA TS705, Hp DeskJet 2630, HP OfficeJet 7510

Drukarka laserowa sprawdzi się:

  • gdy jesteś właścicielem średniej lub dużej firmy (w przypadku gdy wydruków w ciągu dnia jest wiele, a szybkość druku jest istotna);
  • jeśli szukasz oszczędności;
  • kiedy zazwyczaj drukujesz materiały w czarno-białym kolorze

Polecane modele: BROTHER HL-L2352DW, BROTHER HL-1210WE, HP LASERJET PRO M15A

A może urządzenie wielofunkcyjne?

Wydaje się, że w przypadku prowadzenia firmy wybór urządzenia wielofunkcyjnego (zawierającego skaner czy kopiarkę) byłby najrozsądniejszą decyzją przez mnogość dokumentów z jakimi pracodawca i pracownicy mają codziennie styczność. Co prawda, koszt urządzenia wielofunkcyjnego jest nieco wyższy niż zakup drukarki, ale jest to związane z wielością dodatkowych funkcji urządzenia. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drukarki do biura warto zatem rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Polecane urządzenia wielofunkcyjne: HP DESKJET INK ADVANTAGE 5075, BROTHER INK BENEFIT DCP-J105, HP DESKJET 2620, CANON PIXMA MG5750.

Bez względu na to czy jesteś właścicielem małej, czy dużej firmy, potrzebujesz jedynie drukarki czy wielofunkcyjnego urządzenia możesz dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb. Teraz wybór należy już tylko do Ciebie!