Drukarki atramentowe, Drukarki laserowe

Tania drukarka – czy warto?

drukarka HP 3790

Czy warto kupić tanią drukarkę do domu lub biura?

SPRAWDŹ DOSTĘPNE MODELE DRUKAREK 2021

Seneka Młodszy powiadał, że „oszczędność to umiejętność unikania zbędnych wydatków” i od czasów Starożytności ta sentencja towarzyszy niezmiennie ludziom. Warto też wspomnieć, że aby słusznie oszczędzać należy robić to mądrze, dlatego kluczem do zaoszczędzenia pieniędzy, czasu, ale także nerwów jest wiedza. Zatem, podpowiemy Wam jaką drukarkę wybrać, aby nie wydać fortuny na początek, a z biegiem czasu nie utonąć w morzu napraw.

Drożej wcale nie znaczy lepiej – ta zasada powinna przyświecać każdemu kupującemu. To w końcu Wy inwestujecie swoje pieniądze w towar, dlatego też powinny zainwestowane mądrze. Producenci oferują niską ceną różnego typu sprzętu drukującego, co często też kusi potencjalnych kupców i często kończy się rozczarowaniem, gdyż sprzęt po niedługim czasie eksploatacji ulega zniszczeniu. Co w takim razie zrobić żeby kupić dobry sprzęt w niskiej cenie odpowiadający Twoim wymaganiom?

  • Po pierwsze – typ drukarki

Ważne jest żebyś przeanalizował czy drukujesz duże czy niewielkie ilości dokumentów. Jeśli drukarki używasz sporadycznie bardziej sprawdzi się drukarka atramentowa, gdyż koszt materiałów eksploatacyjnych jest dużo wyższy, natomiast sama cena drukarki stosunkowo niska. W przypadku drukarki atramentowej trzeba wziąć pod uwagę koszty czyszczenia urządzenia, a do tego procesu używany jest atrament. Jeżeli natomiast drukarka towarzyszy Ci w codziennej pracy i drukujemy dużo – wybierz drukarkę laserową. Droższa, niż jej atramentowy odpowiednik, ale koszty eksploatacji są o wiele niższe.

  • Po drugie – opcja automatycznego druku dwustronnego

Funkcja automatycznego druku dwustronnego to oszczędność na dwóch płaszczyznach – czasu i pieniędzy. Z jednej strony drukarka sama, automatycznie drukuje dwie strony w związku z czym nie musisz robić tego ręcznie, z drugiej strony – to duża oszczędność papieru. Na rynku dostępne są także drukarki, której posiadają opcję druku kilku stron na jednej stronie A4.

  • Po trzecie – koszty materiałów eksploatacyjnych

Przed zakupem drukarki należy zapoznać się także z kosztami materiałów eksploatacyjnych do drukarki, aby nie kupić tzw. kota w worku. Mimo niewielkich kosztów samego urządzenia może okazać się, że koszty tonera czy tuszu są nieziemskie, stąd bardziej będzie opłacało się kupić droższy, czy nowszy model drukarki. Co więcej, na rynku dostępne są drukarki, które mają wbudowany moduł oddzielnego bębna i tonera, który znacznie obniża koszty eksploatacji.

Tańsza drukarka nie oznacza gorszej jakości – należy tylko pamiętać o mierzeniu sił na zamiary: drukarka o niewielkich parametrach kupiona w niskiej cenie nie posłuży dużej korporacji, i odwrotnie, nie ma potrzeby aby osoba prywatna generująca małe pokłady dokumentów kupowała drogi sprzęt wyposażony w dużą ilość funkcji. Poniżej prezentujemy drukarki o dobrej jakości w niskiej cenie.

DRUKARKI ATRAMENTOWE do 300 zł

Canon Pixma MG 3050

Obraz
Drukarka Canon Pixma MG 3050

Canon to japońska niezawodność i w tym modelu jedna z najniższych cen poniżej 200 zł. W tej cenie mamy nie tylko ergonomię i piękne wydruki ale także połączenie bezprzewodowe z siecią i druk ze smartfonów i tabletów. Ponadto możemy kopiować i skanować.

Do tej drukarki pasują głowice atramentowe Canon PG 545XL oraz kolorowa CL 546 XL.

Obejrzyj całą grupę PG 545XL | CL 546 XL

HP DeskJet 2620

Obraz 1
HP DeskJet 2620

Do tej kompaktowej drukarki używamy sprawdzonych głowic HP 304 XL zarówno czarny jak i kolor. Każda wymiana kartridża to wymiana kluczowego elementu odpowiadającego za druk – zintegrowanej głowicy wraz z atramentem, co przedłuża żywotność sprzętu. W ofercie są zarówno marki zamienników jak i marki oryginalne.

Obejrzyj całą grupę HP 304 | HP 304 XL

 

DRUKARKI LASEROWE do 500 zł

Samsung SL-M2026

Obraz 2
Samsung SL-M2026

Ta niezwykle tania w zakupie drukarka laserowa poniżej 300 zł sprawdzi się w domu i małym biurze. Do drukarki używamy tonerów Samsung MLT-D111S na 1000 stron.

Obejrzyj całą grupę tonerów 111S do drukarki Samsung i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Brother HL-L2312D

Obraz 3
Brother HL-L2312D

Bardzo atrakcyjna cenowo drukarka laserowa do domu lub małego biura producenta Brother. Tu mamy do wyboru 2 rodzaje tonera: mniejszy TN-2411 na 1200 stron oraz wydajny toner TN-2421 na 3000 stron.

Ważne aby zwracać uwagę, na regularne wymiany bębna DR-2401 do tej drukarki, który wystarcza na 12000 stron.

Obejrzyj całą grupę TN-2411 |TN-2421 | DR-2401 i wybierz najlepszą markę tonera.

HP LaserJet Pro M102a

Obraz 4
HP LaserJet Pro M102a

Drukarka poniżej 400 zł wiodącego producenta HP. Tutaj mamy dużą możliwość wyboru zarówno tonerów zamienników HP 17A (CF217A) lub HP 17X (CF217X) jak i tonerów oryginalnych.

Do tej drukarki trzeba pamiętać o regularnej wymianie kluczowego podzespołu bębna drum unit o wydajności 12000 stron HP 19A

Obejrzyj całą grupę tonerów do tej drukarki tutaj: HP 17A |HP 17X | HP 19A

Kyocera ECOSYS FS-1041

Obraz 5
Kyocera ECOSYS FS-1041

To najmniejsza drukarka z bębnem ceramicznym japońskiego producenta. Solidna konstrukcja z tonerem Kyocera TK-1115 wystarczającym na 1600 str. Zamienniki do tej drukarki są również na 1600 str. w atrakcyjnych cenach.

Obejrzyj całą grupę tonerów TK-1115