Drukarki atramentowe, Drukarki laserowe

Praktyczne drukarki dla studentów

Praktyczne drukarki dla studentów

Praktyczne drukarki dla studentów – co wybrać?

W obecnych czasach posiadanie własnej drukarki jest niezbędne do pracy w domu. Jest to szczególnie istotne dla studentów, którzy do nauki potrzebują wiele kserokopii, skanów oraz wydruków notatek z wykładów. Zapotrzebowanie na materiały wzrasta wraz ze zbliżającą się sesją, a drukowanie w punktach ksero bywa bardzo kosztowne. Dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie, którego koszty eksploatacji będą niskie, a jednocześnie jego kompaktowe wymiary pozwolą na wygodne użytkowanie. W poniższym artykule podpowiemy, jakie drukarki sprawdzą się u każdego studenta.

Przede wszystkim, jakie cechy będzie miała drukarka idealna dla studenta?

Najważniejszym jest, aby znaleźć złoty środek pomiędzy jakością, a ceną urządzenia. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup stosunkowo niedrogiego urządzenia wielofunkcyjnego, które łączy w sobie funkcje drukarki, skanera oraz kserokopiarki w jednym. Dodatkowo, pracę znacznie ułatwi opcja druku dwustronnego, która pozwoli na oszczędność materiałów eksploatacyjnych oraz papieru. Łączność bezprzewodowa gra tutaj również dużą rolę aby swobodnie drukować z każdego miejsca z domu. Studenci zazwyczaj przesyłają sobie notatki za pomocą smartfonów, a połączenie sieciowe z drukarką znacznie przyśpieszy cały proces. Warto również zwrócić uwagę na prędkość drukowania, oraz jego rozdzielczość. W przystępnej cenie można znaleźć wiele dobrych jakościowo drukarek. Jednak najbardziej istotna jest jej wydajność i koszty druku. Ważne, aby znaleźć urządzenie, które będzie kompatybilne z tonerami lub zamiennikami, co znacznie zaoszczędzi koszty jej eksploatacji.

Podsumowując, oto cechy idealnej drukarki dla studenta:

  • Wielofunkcyjność, która pozwoli na jednoczesne drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie notatek z wykładów, co znacznie zaoszczędzi miejsce. Jest to szczególnie istotne w studenckich akademikach;
  • Funkcjonalność, czyli opcje druku dwustronnego, łączności bezprzewodowej oraz możliwości wydruków z urządzeń mobilnych;
  • Łatwość obsługi, prędkość drukowania oraz jakość wydruków;
  • Kompaktowe wymiary, a dla niektórych istotna będzie również głośność pracy;
  • Dostępność tuszy czy tonerów zamienników aby obniżyć koszty druku.

Przedstawiamy ranking drukarek, które wybraliśmy z myślą o powyższych cechach:

  • Brother HL-1210WE

Ta monochromatyczna drukarka laserowa jest zaprojektowana z myślą o pracy w domu. Charakteryzuje się przede wszystkim niewielką wagą oraz kompaktowymi wymiarami. Pozwoli to na znaczną oszczędność miejsca na stanowisku pracy. Dodatkowo drukarka oferuje wysoką prędkość druku (nawet 20 stron na minutę) oraz cichą pracę. Drukarka wyposażona jest w podajnik papieru na 150 arkuszy, dzięki czemu papier nie musi być często uzupełniany. Z tym urządzeniem łatwo połączymy się za pomocą sieci bezprzewodowej, co pozwoli na szybki wydruk z tableta lub smartfona. Z kolei kompatybilność z zamiennikami oryginalnych tonerów marki Brother pozwoli na znaczną redukcję kosztów użytkowania.

Z tą drukarką kompatybilne są tonery odpowiadające oryginalnemu tonerowi Brother TN-1030 oraz bęben DR-1030

Obejrzeć można również całą grupę tonerów do tej drukarki TN-1030.

HL 1210WE
Brother HL-1210WE

 

  • HP DeskJet 3639

Niezawodne atramentowe urządzenie wielofunkcyjne w przystępnej cenie. Pełni jednocześnie funkcje drukarki, skanera oraz kserokopiarki, pozwalając na znaczną oszczędność miejsca pracy. Co więcej, urządzenie jest niezwykle małe, zważając na ilość funkcji, które oferuje. Dużą jego zaletą jest proste drukowanie z urządzeń przenośnych, charakteryzuje się wysoką szybkością zarówno druku, jak i nawiązywania połączenia.
Dostępna jest również opcja podłączenia smartfona do drukarki bezpośrednio, bez konieczności łączenia z siecią. Drukarka zaopatrzona jest w intuicyjny panel wyświetlacza, który znacznie ułatwia kontrolowanie funkcji urządzenia. Dodatkowo jest ona kompatybilna z kartridżami- zamiennikami, dzięki czemu koszty eksploatacji będą niskie, co jest szczególnie ważne dla studentów. Jednocześnie jakość wydruków będzie doskonała.

Z tą drukarką kompatybilne są tusze zamienniki odpowiadające oryginalnemu kartridżowi HP 302 czarny oraz HP 302 kolorowy. Tusze występują zarówno w wersji podstawowej jak i w wersji o zwiększonej wydajności XL.

Obejrzeć można również całą grupę tuszów do tej drukarki HP 302

 

HP DeskJet 3639
HP Deskjet 3639

 

  • HP LaserJet Pro M102a

Ta kompaktowa drukarka została stworzona z myślą o studentach, uczniach, oraz osobach, które drukują znaczne ilości dokumentów. Przede wszystkim, jest ona wydajna, niezawodna, oraz oferuje naprawdę wysoką jakość wydruków. Dodatkowo, drukarka dostępna jest w przystępnej dla studenta cenie, a koszty jej eksploatacji mogą być również znacznie obniżone. Jest to możliwe dzięki jej kompatybilności z zamiennikami oryginalnych tonerów marki HP. Koszty użytkowania drukarki redukuje również wymienny bęben, ponieważ na rynku dostępne są jego wydajniejsze zamienniki. Jednocześnie drukarka gwarantuje oszczędność energii dzięki technologiom HP Auto-On/ Auto-Off oraz Instant-on.

Z tą drukarką kompatybilne są tonery odpowiadające oryginalnemu tonerowi HP 17A i HP 17X oraz bęben HP 19A

Obejrzeć można również całą grupę tonerów do tej drukarki HP 17A | HP 19A

 

HP LaserJet Pro M102a
HP LaserJet Pro M102a

Przedstawione przez nas drukarki stanowią dobrą równowagę pomiędzy jakością a ceną. Są jednocześnie niezawodne, funkcjonalne oraz przystępne cenowo. Jesteśmy pewni, że posłużą każdemu studentowi przez lata, i zarazem znacznie ułatwią naukę na studiach.