Ważne

Oryginał czy zamiennik do drukarki?

Oryginał czy zamiennik do drukarki?

Odwieczny dylemat – 0ryginał czy zamiennik do drukarki?

Tusz czy toner oryginalny do drukarki to odwieczny dylemat każdego użytkownika w domu czy w biurze. Każdy z nas oczekuje najwyższej bezdyskusyjnej jakości, wydajności i wszystko w jak najlepszej cenie.

W tym materiale przybliżymy wszystkie kluczowe aspekty druku tak, aby zawsze dokonać najlepszego dla nas wyboru.

JAKOŚĆ DRUKU

Jakość tuszu czy tonera to kilka kwestii, które należy wyszczególnić. Po pierwsze jakość druku. Tutaj kluczowe jest odwzorowanie kolorów, stopień zaczernienia. Kolejną kwestią jakości tuszu czy tonera jest aby na naszym wydruku nie powstały żadne dodatkowe znaki – kropki czy inne defekty np. z bębna. Ważne też aby nie było szarzenia tła. Jeśli już nasz kartridż drukuje pięknie w ślicznych kolorach i na kartce nie ma dodatkowych nie powodzianek, to kolejną kwestią jest czy nasz produkt nie będzie brudził samej drukarki. Tusz niestety, może się wylać a toner może się sypać. W obu przypadkach czeka nas czyszczenie drukarki. Co do jakości produktu to ważny też jest aspekt technologiczny. W przypadku tuszów do drukarek atramentowych, jeśli tusz jest słabszej jakości, a my drukujemy sporadycznie, to może dojść do zatkania dysz w głowicy drukującej, w szczególności kiedy nasza drukarka atramentowa używa tuszów z samym atramentem. Gdyby tak się stało, czeka nas proces czeszczenia i udrażniania dysz. Dlatego warto zawsze wybierać sprawdzonych producentów. Przy jakości tuszów i tonerów i omawianej technologii warto też wskazać na chipy. Czasami może się zdarzyć, że nasz kartridż nie pokaże nam na monitorze poziomu atramentu. Sprawdzeni producenci to gwarancja komfortu pracy i wygody drukowania.

WYDAJNOŚĆ TUSZU TONERA

Wydajność po jakości jest kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie. Jeśli zwrócimy uwagę na ofertę producentów produktów oryginalnych czy producentów zamienników to od razu zauważmy iż w obrębie danego tuszu czy tonera mamy kilka wersji począwszy od takich co drukują tylko podstawową wartość np. 2000 stron, przez produkt o podwyższonej wydajności np. 5000 stron przez produkt w wersji XL na 10000 stron. Każda wydajność oczywiście różni się ceną. Wydajności są podawane zawsze orientacyjnie przy założeniu, że drukujemy przy 5% zaczernieniu. W tuszach atramentowych w szczególności dla producenta HP bardzo dużo wkładów od razu jest oferowana w maksymalnej pojemności w wersji XL lub nawet XXL. Jak wiadomo producenci kartridżów OEM oferują wersje małe tzw. startowe. Jeśli producent zamienników jest sprawdzony i znany to mamy gwarancję również iż nasz tusz czy proszek w tonerze jest najwyższej jakości. Jakość produktów oryginalnych jest wysoka ale co za tym idzie także cena.

GWARANCJA

Jeśli już dokonamy oceny jakości, wydajności i pierwszego wskazania czy zamiennik czy produkt oryginalny, warto poczytać jaką gwarancję oferuje dany producent tuszu czy tonera. W naszym sklepie wszystkie informacje zawarte są w zakładce gwarancje- reklamacje.

CENA ZAKUPU

I tu właśnie dochodzimy do kluczowego aspektu czy wybrać dobrej klasy zamiennik z dobrą jakością i wydajnością czy produkt oryginalny. Z roku na rok producenci zamienników zwiększają jakość i wydajność, a ceny są niezmiernie atrakcyjne i czasem nawet kilka razy mniejsze niż produkt oryginalny od producenta drukarki. Na naszej platformie znajdują się wszystkie możliwe rozwiązania począwszy od zamienników bardzo ekonomicznych w zakupie, przez produkty zamienne marek premium a skończywszy na produktach oryginalnych. Każdy produkt opisujemy czy jest wytworzony w technologii 100% new czy jest regenerowany i czy dostępny w wersji XL oraz jego wydajność. Decyzja staje się wtedy znacznie łatwiejsza.

Zapraszamy do zakupów i udanych wyborów do domu i biura.