Porady

Na co zwracać uwagę przy zakupie tonera?

Na co zwracać uwagę przy zakupie tonera

Z drukarek korzystamy w domu oraz w pracy. Aby gwarantowały odpowiednią jakość wydruku oraz okazały się ekonomiczne w codziennej eksploatacji, musimy zadbać o zakup dobrego tonera. To podstawa, gdy chcemy uniknąć problemów z działaniem urządzenia oraz jego uszkodzenia w wyniku popełnionego błędu. Wyjaśniamy, co jest szczególnie ważne podczas zakupu tonera do drukarki.

Do jakich drukarek przeznaczone są tonery?

Początkujący użytkownik drukarki może nie widzieć różnicy pomiędzy tonerem i tuszem do drukarki, a jest ona znacząca. Tonery przeznaczone są do drukarek laserowych, które ze względu na wykorzystywaną technologię drukują poprzez nanoszenie cząsteczek tonera na papier. Tusz przeznaczony jest do drukarek atramentowych. Oznacza to, że toner i tusz nie są określeniami stosowanymi zamiennie.

2 kroki do wyboru dobrego tonera

Po pierwsze: sprawdź typ, markę i model drukarki laserowej

Choć wydaje się to oczywiste, to nie zawsze dokładnie sprawdzamy model naszej drukarki przed zakupem materiałów eksploatacyjnych, co skutkuje niepotrzebnymi wydatkami. Błąd ten popełniają przede wszystkim osoby zapominające o tym, że wymieniły urządzenie na nowe oraz osoby, które dopiero kupiły swoją pierwszą drukarkę do użytku domowego lub profesjonalnego. Typ, marka i model drukarki to trzy ważne kwestie podczas zakupu tonera w sklepie stacjonarnym oraz w sieci. Oferujemy tonery do drukarek znanych marek. W naszej ofercie znajdują się materiały eksploatacyjne do wielu różnych urządzeń, dzięki czemu nie będą mieli Państwo problemów ze znalezieniem właściwego tonera. Wystarczy znać kod tuszu czy tonera lub symbol drukarki, aby szybko i łatwo wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Po drugie: jakość tonera

Jakość tonera jest kluczowa zarówno dla naszej pracy, jak i trwałości drukarki. W przypadku tonerów do drukarek musimy na to zwrócić szczególną uwagę. Oryginalne materiały eksploatacyjne nie należą do najtańszych, jednak ma to związek z bezpieczeństwem ich użytkowania oraz wydajnością. Zamienniki tonerów i tonery regenerowane różnią się jakością, dlatego chcąc nieco zaoszczędzić, warto skorzystać z oferty doświadczonego sprzedawcy, który potrafi odróżnić wysokiej jakości zamienniki od produktów, które mogą zagrozić naszej drukarce.

Wybór wysokiej jakości, oryginalnych materiałów eksploatacyjnych lub przeznaczonych do naszego urządzenia zamienników to zdecydowanie najważniejsze rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, kupując toner. Warto zapoznać się z ofertą i cenami materiałów eksploatacyjnych jeszcze przed zakupem drukarki, co pozwoli wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.