ZOBACZ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ DRUKARKI

TONERY DO DRUKARKI HP LASERJET PRO M15A | M15W

Do drukarki HP LaserJet Pro M15A oraz HP M15W pasuje toner HP 44A oraz HP 44X.  W grupie do drukarek M15 posiadamy tonery zamienniki o standardowej wydajności. Toner Hp 44A CF244A jest na 1000 stron a toner HP 44X marki Jetworld jest na 2000 stron formatu A4. Wszystkie modele zamienników są kompatybilne do drukarek HP i wytworzone w technologii 100% new.  W ofercie posiadamy także oryginalny toner HP o wydajności 1000 str. A4 przy 5% zaczernieniu. Drukarka HP LaserJet Pro M15a ma kod W2G50A, natomiast model HP LaserJet Pro M15w ma kod W2G51A.

Poniżej tonery HP 44a oraz HP 44x do drukarki HP M15:

 

Produkty pasujące do tej drukarki:

DRUKARKA LASEROWA HP LASERJET PRO M15A | M15W

Niezwykle mała ergonomiczna kompaktowa drukarka jednofunkcyjna laserowa jest przeznaczona do druku w domu lub małym biurze. Oba modele są jednymi z najmniejszych dostępnych laserowych drukarek. Dzięki swoim wymiarom mogą być używane nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

HP LASERJET PRO M15A | M15W  – DRUKARKA LASEROWA

Drukarka HP LaserJet Pro M15a

Drukarka HP LaserJet Pro M15a

Monochromatyczna drukarka laserowa drukuje w rozdzielczości 600 x 600 dpi z zalecanym miesięcznym obciążeniem nie większym jak 8000 stron. Warto zwrócić uwagę iż rekomendowana wydajność i obciążenie nie powinno być większe niż 1000 stron na miesiąc.

Urządzenie pracuje z wykorzystaniem szybkiego procesora taktowanego 500Mhz i standardowej pamięci 16MB. Dzięki temu możemy drukować z prędkością 18 str/min w formacie A4, a czas wydruku pierwszej strony poniżej 8,4 sek.  Modele są wyposażone w wyświetlacz

Co godne uwagi to niewielkie urządzenie pracuje cicho z poziomem hałasu 51 db. Drukarka posiada opcję HP Auto-On/Auto-Off i dzięki tej technologii daje oszczędności. Urządzenie jest wyposażone w port Hi-Speed usb 2.o.  Standardowy język drukowania to PCLmS; URF; PWG

Drukarka posiada certyfikat energetyczny Energy Star oraz  Epeat Silver i zużywa średnio 210W energii. Do sterowania służy czytelny wyświetlacz LED. Wymiary drukarki to 346 x 189 x 159 mm (szerokość x głębokość x wysokość). Waga drukarki 3,8 kg.

Oba modele nie posiadają opcji kopiowania i skanowania. W zestawie drukarki jest kabel zasilający oraz kabel USB.

OBSŁUGA NOŚNIKÓW – FORMATY PAPIERU

Drukarka posiada kasetę na 150 arkuszy formatu A4, a możliwość łącznego odbioru to 100 kartek. Obsługiwane formaty papieru to A4, A5, A6 oraz koperty C5, DL. Gramatura podajnika standardowego to 120 g/m2 (maksymalna gramatura papieru)

Jeśli chodzi o nośniki to można drukować na papierze zwykłym tzw. kserograficznym, kartkach pocztowych, etykietach i kopertach.

DRUKOWANIE Z URZĄDZEŃ MOBILNYCH – WiFi

Drukarka HP LaserJet Pro M15W wifi

Drukarka HP LaserJet Pro M15W wifi

 

Model HP LASERJET PRO M15W do ma możliwość druku bezprzewodowego za pośrednictwem WiFi z urządzeń mobilnych (Apple AirPrint™; Google Cloud Print 2.0; certyfikat Mopria; Wi-Fi Direct, HP Smart Application)

Obsługa sieci bezprzewodowej (802.11b/g/n).

Drukarka obsługuje następujące protokoły sieciowe: TCP/IP: IPv4; IPv6; IP Direct Mode; LPD; SLP; Bonjour; WS-Discovery; BOOTP/DHCP/AutoIP; SNMP v 1/2/3; HTTP/HTTPS

Obecnie możliwość druku bezprzewodowego ze smartfonów lub tabletów jest jedną z najbardziej poszukiwanych cech drukarki.

 

 

 

 

HP LASERJET PRO M15 TONER HP 44A

Oba modele drukarek używają tonera HP 44A o kodzie CF244A. Standardowa wydajność wkładów to 1000 stron, jednakże warto zwrócić uwagę na model zamiennika JetWorld o zwiększonej wydajności XL na 2000 stron.

Toner Hp 44a

Toner laserowy Hp 44a

Konstrukcja tonera jest sprawdzonym od wielu lat rozwiązaniem Hewlett Packard bazującym na użyciu jednego zintegrowanego wkładu.

Toner HP 44A jest konstrukcją tonera zintegrowaną z bębnem światłoczułym OPC tzw. drum unit. Dzięki takiemu rozwiązaniu za każdym razem kiedy wkładamy toner laserowy do drukarki, od razu wymieniany jest jego kluczowy komponent odpowiadający za jakość druku.

 

 

 

TONER HP 44A CF244A – BUDOWA

Toner laserowy jest kluczowym podzespołem każdej drukarki odpowiadającym za proces druku. Toner HP 44A składa się z następujących elementów:

 • Kaseta – obudowa wykonana ze specjalnego wytrzymałego materiału.
 • Bęben światłoczuły – OPC DRUM – bardzo ważny podzespół odpowiedzialny za jakość druku.
 • Elektroda ładująca PCR (Primary Charge Roller).
 • Wałek magnetyczny (Mag Roller)
 • Listwa czyszcząca.
 • Uszczelka.
 • Korek wsypowy, śruby mocujące.
 • Specjalistyczny proszek – toner zawierający m.in takie składniki jak sadza, wosk polipropylenowy, dwutlenek krzemu.

 

TONER HP 44A CF244A – ZASTOSOWANIE

Toner HP 44A ma zastosowanie w drukarce HP LaserJet M15a/w, która głównie ma zastosowanie do użytku domowego. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz atrakcyjnym cenom tonerów koszty druku są niezwykle niskie.

 

TONER HP 44A CF244A – CENA

Tonery do modelu HP LaserJet Pro M15a/w mają niezwykle atrakcyjne ceny. Najdroższy jest oczywiście model HP 44A w wersji oryginalnej. Warto zwrócić uwagę na doskonalej jakości zamienniki, które są zdecydowanie tańsze przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów druku i tej samej wydajności. Największe oszczędności w druku daje model kompatybilny z HP 44X na 2000 stron.

 

JAK WYMIENIĆ TONER W DRUKARCE HP LASERJET  PRO M15A | M28W

Toner należy wymienić zgodnie z zaleceniami producenta, kiedy jakość wydruku spada i poziom tonera jest bardzo niski.

Przed wymianą wkładu na nowy warto potrząsnąć kilkukrotnie kasetą w celu weryfikacji faktycznego zużycia i dalszej możliwości druku. Jeśli ten prosty zabieg nie pomaga należy definitywnie wymienić wkład na nowy. Jeśli posiadamy instrukcję drukarki warto zapoznać się z niezbędnymi informacjami.

Wymiana tonera w drukarce

Wymiana tonera w drukarce HP LaserJet M15a oraz M15w – krok po kroku:

 • Wyłączyć drukarkę z zasilania.
 • Otworzyć górną klapę drukarki.
 • Wyjąć stary toner HP 44A lub HP 44X.
 • Zużyty wkład należy zabezpieczyć i odesłać do recyclingu.
 • Wyjąć nowy toner z opakowania i kilkukrotnie potrząsnąć.
 • Przed instalacją koniecznie należy wyjąć taśmę zabezpieczającą toner pociągając za uchwyt. W innym wypadku druk nie będzie możliwy!
 • Tak przygotowany toner należy następnie włożyć do drukarki HP M28a/w
 • Włączyć drukarkę i wykonać druk testowy.

 

 

DANE TECHNICZNE DRUKARKI HP M15A | M15W

Kod producenta W2G50A oraz W2G51A
Prędkość druku (mono) 18 stron/minutę
Maksymalny rozmiar papieru A4
Rozdzielczość druku (mono) 600 x 600 dpi
Obciążenie miesięczne do 8000 stron
Pamięć drukarki 16MB
Pojemność podajnika 150 arkuszy
Drukowanie w sieci LAN nie
Druk bezprzewodowy WiFi tylko model HP M15W
Wymiary 346 x 189 x 159 mm
Waga 3,8kg
Zużycie energii 210W