ZOBACZ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ DRUKARKI

TONERY DO DRUKARKI HP LASERJET PRO MFP M28A | M28W

Do drukarki HP LaserJet Pro M28a oraz HP LaserJet Pro M28w pasuje toner HP 44A CF244A.W naszej ofercie znajdują się oryginalne tonery HP 44A o wydajności 1000 stron, a także markowe zamienniki wielu producentów. Tonery mają w chip, dzięki czemu komunikacją się z drukarką i informują o aktualnym stanie poziomu tonera. Warto zwrócić uwagę na toner o zwiększonej wydajności 2000 stron kompatybilny z HP 44X producenta JetWorld. Tonery do drukarki HP LaserJet M28a/w są w wersji 100% NEW, czyli w stu procentach nowe. Wydruki na tonerach laserowych to gwarancja jakości, trwałości i przede wszystkim niskich kosztów druku. Drukarka HP LaserJet Pro M28a oznaczona jest kodem W2G54A, natomiast model HP LaserJet Pro M28w ma kod W2G55A. 

Poniżej prezentujemy wszystkie tonery do tych drukarek dostępne w naszej ofercie:

Produkty pasujące do tej drukarki:

DRUKARKA LASEROWA HP LASERJET PRO M28A | M28W

HP LaserJet Pro M28a oraz HP LaserJet M28w to wielofunkcyjne urządzenia laserowe typu 3w1, przeznaczone głównie do użytku domowego lub małego biura, gdzie sprawdzi się świetnie dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Drukarki należą do jednych z najbardziej kompaktowych modeli w swojej klasie. Na korzyść tego urządzenia działa również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dzięki swej specyfice w zupełności odpowie potrzebom większości standardowych użytkowników. HP M28 to również bardzo ładny design pasujący do każdego wnętrza.

Samo korzystanie z niniejszych urządzeń nie należy do skomplikowanych. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu sterowania LCD. HP M28a oraz HP M28w wykorzystują technologię HP Auto-On/Auto-Off zapewniającą większą oszczędność energii.

W drukarce zastosowano procesor o taktowaniu wynoszącym 500MHz i pamięć o rozmiarze 32MB. Standardowe języki drukowania to PCLmS, URF oraz PWG.

HP LASERJET PRO M28A | M28W  – DRUKARKA LASEROWA

Drukarka HP LaserJet Pro M28a

Drukarka HP LaserJet Pro M28a

Druk w niniejszych modelach odbywa się za pomocą technologii laserowej monochromatycznej. Maksymalna możliwa rozdzielczość to 600×600 dpi, zaś prędkość drukowania osiąga wartość do 18 stron na minutę, oczywiście w trybie normalnym, na standardowym arkuszu A4. Czas wydruku pierwszej strony tuż po rozpoczęciu pracy nie powinien przekraczać 8 sekund. Urządzenie może działać z miesięcznym obciążeniem do 8000 stron, co jest dość wysoką wartością, jednak zalecana przez producenta ilość wynosi pomiędzy 100 a 1000 arkuszy. Wydajność dołączonych do niego wkładów powinna wynieść  około 1000 stron. W tym przypadku wadą może okazać się cena oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, która wynosi ponad 200 złotych. Do obu modeli mamy dostępne wysokiej klasy zamienniki, dzięki czemu obniżymy koszty druku przy zachowaniu najwyższej jakości.

W trakcie aktywnego drukowania pobór mocy wynosi 365W. Urządzenie posiada przyznane certyfikaty Energy Star oraz Blue Angel, gwarantujące możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie energii. Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie wynosi 0,417 – 0,456 kWh na tydzień.

Omawiane modele współpracują z takimi systemami Microsoftu oraz Apple’a, jak Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, mac OS High Sierra, macOS Sierra, OS X El Capitan. Ponadto, dostępne jest również wsparcie dla systemów z rodziny Linuksa, przy użyciu oprogramowania HP Linux Imaging and Printing (HPLIP).

Jak wspomniano wcześniej, drukarka należy do jednych z najmniejszych wielofunkcyjnych urządzeń w swojej kategorii. Jej wymiary to 360 x 264 x 197 mm, zaś całkowita masa to 5,4 kg. Wytwarzany hałas podczas pracy to około 52 dB.

OBSŁUGA NOŚNIKÓW – FORMATY PAPIERU

Obsługiwane nośniki, oprócz kartki formatu A4, to zwykły papier, koperty, kartki pocztowe oraz etykiety o wymiarach od 105×148 do 216x297mm – czyli formaty A6, A5, A4, C5, DL. Możliwe jest także wykorzystywanie nośników o rozmiarach niestandardowych. Dopuszczalna gramatura nośników wynosi od 65 do 120 g/m²  Podajnik umożliwia umieszczenie do 150 arkuszy, zaś odbiornik pozwoli na przyjęcie maksymalnie 100 arkuszy.

SKANOWANIE I KOPIOWANIE – URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE

Drukarka HP LaserJet Pro M28a/w skanowanie kopiowanie

Drukarka HP LaserJet Pro M28a/w skanowanie kopiowanie

W przypadku skanowania, maksymalna optyczna rozdzielczość również wynosi 600×600 dpi. W urządzeniu zastosowano skaner płaski wykorzystujący technologię CIS. Pozwala on na skanowanie dokumentów o maksymalnym rozmiarze 216x297mm (standardowe A4) do formatów JPG, BMP, PNG, TIFF oraz PDF, również w kolorze.

Z kolei kopiowanie charakteryzuje się uzyskiwaną rozdzielczością rzędu 600×400 dpi. W ciągu minuty możliwe jest uzyskanie do 18 kopii. Zastosowana kopiarka umożliwia zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru zawartości arkusza do czterokrotności, w skali od 25 do 400%. Kopiowane materiały można w miarę potrzeb przyciemniać lub rozjaśniać.

 

 

 

DRUKOWANIE Z URZĄDZEŃ MOBILNYCH – ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA WiFi

HP LASERJET PRO M28W + Wifi

HP LASERJET PRO M28W z funkcją druku bezprzewodowego

 

Jedyna różnica pomiędzy modelem HP M28a oraz HP M28w dotyczy łączności bezprzewodowej. Pierwszy z nich jest pozbawiony tej możliwości, a do jego obsługi konieczne jest wykorzystanie kabla USB.

HP LASERJET PRO M28w z kolei zostało wyposażone w moduł WiFi, wykorzystujący interfejs 802.11b, pozwalający na wygodny wydruk z poziomu komputera lub urządzeń mobilnych, z wykorzystaniem takich aplikacji i technologii jak Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, certyfikat Mopria, Wi-Fi Direct,  HP Smart.

Rzecz jasna, decydując się na taką funkcję należy przygotować się na nieco większy wydatek w porównaniu do modelu HP DeskJet Pro M28a, wynoszący około 60-70 złotych więcej.

Druk bezprzewodowy z urządzeń mobilnych to jedna z kluczowych dodatkowych cech drukarki na jaką zwracamy uwagę. Niesamowicie przyspiesza i ułatwia nam pracę niezależnie od miejsca.

 

HP LASERJET PRO M28 TONER HP 44A CF244A

Toner Hp 44a

Toner HP 44A – wydajność 1000 stron przy 5% zaczernieniu.

Toner HP 44X – wydajność 2000 stron przy zaczernieniu 5% (toner ten dostępny u producenta tonerów marki JetWorld)

Obie drukarki korzystają z tego samego tonera laserowego HP 44a. Kartridż jest zintegrowany z modułem bębna światłoczułego DRUM UNIT tzw. OPC. Dzięki takiej zwartej konstrukcji za każdym razem kiedy instalujemy nasz toner to wymienimy także kluczowe komponenty decydujące o jakości naszych wydruków.

Kasety HP 44a oraz HP44x występują zarówno w wersji oryginalnej oraz jako markowe kompatybilne zamienniki.

Tonery zamienniki występują zarówno w wersjach standardowych na 1000 stron jak i w wersji XXL na 2000 stron. Dzięki temu obniżamy nasze koszty druku.

 

TONER HP 44A CF244A – BUDOWA

Toner laserowy jest kluczowym podzespołem każdej drukarki odpowiadającym za proces druku. Toner HP 44A składa się z następujących elementów:

 • Kaseta – obudowa wykonana ze specjalnego wytrzymałego materiału.
 • Bęben światłoczuły – OPC DRUM – bardzo ważny podzespół odpowiedzialny za jakość druku.
 • Elektroda ładująca PCR (Primary Charge Roller).
 • Wałek magnetyczny (Mag Roller)
 • Listwa czyszcząca.
 • Uszczelka.
 • Korek wsypowy, śruby mocujące.
 • Specjalistyczny proszek – toner zawierający m.in takie składniki jak sadza, wosk polipropylenowy, dwutlenek krzemu.

 

TONER HP 44A CF244A – ZASTOSOWANIE

Toner HP 44A ma zastosowanie w drukarce HP LaserJet M28a/w, która głównie ma zastosowanie do użytku domowego. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz atrakcyjnym cenom tonerów koszty druku są niezwykle niskie.

 

TONER HP 44A CF244A – CENA

Tonery do modelu HP LaserJet M28a/w mają niezwykle atrakcyjne ceny. Najdroższy jest oczywiście model HP w wersji oryginalnej. Warto zwrócić uwagę na doskonalej jakości zamienniki, które są zdecydowanie tańsze przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów druku i tej samej wydajności. Największe oszczędności w druku daje model kompatybilny z HP 44X na 2000 stron.

 

JAK WYMIENIĆ TONER W DRUKARCE HP LASERJET PRO M28A | M28W

Toner należy wymienić zgodnie z zaleceniami producenta, kiedy jakość wydruku spada i poziom tonera jest bardzo niski.

Przed wymianą wkładu na nowy warto potrząsnąć kilkukrotnie kasetą w celu weryfikacji faktycznego zużycia i dalszej możliwości druku. Jeśli ten prosty zabieg nie pomaga należy definitywnie wymienić wkład na nowy. Jeśli posiadamy instrukcję drukarki warto zapoznać się z niezbędnymi informacjami.

Wymiana tonera w drukarce

Wymiana tonera w drukarce HP LaserJet M28a oraz HP M28w – krok po kroku:

 • Wyłączyć drukarkę z zasilania.
 • Otworzyć górną klapę drukarki.
 • Wyjąć stary toner HP 44A lub HP 44X.
 • Zużyty wkład należy zabezpieczyć i odesłać do recyclingu.
 • Wyjąć nowy toner z opakowania i kilkukrotnie potrząsnąć.
 • Przed instalacją koniecznie należy wyjąć taśmę zabezpieczającą toner pociągając za uchwyt. W innym wypadku druk nie będzie możliwy!
 • Tak przygotowany toner należy następnie włożyć do drukarki HP M28a/w
 • Włączyć drukarkę i wykonać druk testowy.

 

 

 

DANE TECHNICZNE DRUKARKI HP M28A | HP M28W

 

Kod producenta M28a (W2G54A) | M28w (W2G55A)
Prędkość druku w mono 18 stron/minutę
Maksymalna rozdzielczość 600 x 600 dpi
Maksymalny format A4
Obciążenie miesięczne do 8000 stron
Pamięć 32MB
Taktowanie procesora 500MHz
Pojemność podajnika 150 arkuszy
Pojemność odbiornika 100 arkuszy
Automatyczny druk dwustronny nie
Rozdzielczość skanowania 600 x 600 dpi
Rozdzielczość kopiowania 600 x 400 dpi
Prędkość kopiowania 18 stron/minutę
Drukowanie w sieci LAN nie
WiFi tylko model M28w
Wymiary 360 x 264 x 197 mm
Waga 5,4kg
Głośność 52dB
Pobór mocy 365W